Zarejestruj się Zaloguj się

Bamberger

Niemcy, Nahe

www.weingut-bamberger.de

Nasze wina są klasyfikowane według pochodzenia. Wszystkie nasze wina musujące i niegazowane są winifikowane indywidualnie w naszej własnej piwnicy. Używamy wyłącznie owoców z naszych stromych winnic Monzinger Frühlingsplätzchen, Meddersheimer Altenberg i Meddersheimer Rheingrafenberg, aby produkować najlepsze wina z cechami ich terroir. Od pokoleń kochamy i cenimy te trzy miejsca, dobrze znane z czerwonego piaskowca, kwarcytu i łupków.

Meddersheim - dla nas najpiękniejsze miejsce na ziemi. To jest nasz dom. Dom, który zapewnia nam i naszym winoroślom doskonałe warunki do pracy i życia. Klimat doliny rzeki Nahe, jej gleby i winorośle doskonale pasują do naszych win. Nasze ręce są naszym najważniejszym narzędziem przy produkcji naszego tradycyjnego wina musującego. Potrzebna jest delikatna ręka do delikatnego zbioru i właściwego traktowania wina w piwnicy. Te same ręce muszą być wyjątkowo precyzyjne podczas obracania butelek na regałach. Czerpiemy naszą filozofię z rzeki Nahe, która podtrzymuje nasze wina. Kieruje się na prawo i lewo, podążając naturalnym torem, a my pozwalamy naszym winom robić to samo. Są ostre krawędzie, zaokrąglone rogi i nieoczekiwane głębie. Uprawiane na stromych stokach nad rzeką, nasze klasyczne Riesling i Pinots konsekwentnie dostarczają doskonałe winogrona dla naszego świeżego, mineralnego i charakterystycznego stylu win.

Winnice na zboczu wzgórza stanowią żyjącą granicę naszego regionu uprawy winorośli. Meddersheimer Altenberg i Rheingrafenberg wznoszą się wzdłuż bocznych dolin u wybrzeży Nahe. Oba płyną lekko na południe i otwierają się na południowy wschód. Monzinger Frühlingsplätzchen znajduje się w głównej dolinie rzeki, gdzie winnice są zwrócone na południe.

Podobnie jak dzieci, każde z naszych win jest jedyne w swoim rodzaju - kształtowane przez winnicę, ale zdolne do wyrażania własnej, indywidualnej natury, od przyjemnej do zabawnej do porywczej.

„I jak dzieci, kochamy je wszystkie bezwarunkowo.”

Lata doświadczeń nauczyły nas, które winorośle dostarczają najlepsze wina. Każdego roku oceniamy na nowo, które winogrona będą zbierane dla naszych win musujących i które są przeznaczone do win spokojnych.

 

Heiko pracuje w winnicach i piwnicy. Ute jest dla naszych klientów. Obaj dobrowolnie przyznają, że Matka Natura ustala reguły: słońce, deszcz, ciepło, zimno. Jako mała, rodzinna firma naszym zadaniem jest po prostu podążanie jej śladem.