Zarejestruj się Zaloguj się

Groszer Wein

Austria, Burgenland

www.groszerwein.com

Nie zakłada się posiadłosci winiarskiej z kaprysu, ani dla samego prowadzenia firmy. To przedsięwzięcie dla kogoś kto jest zaprzyjaźniony z przygodą winiarstwa, czyni to z szaleństwa, pasji i miłości do wina.

W tym przypadku posiadłosć GROSZER powstała dzięki szczególnej pasji do wyjątkowego terenu Eisenberg w Südburgenland. To nadzwyczajne, strome zbocze, daje wina, które w żaden sposób nie są nadzwyczajne. To właśnie uroki Eisenberg i wyzwanie okazały się nieodparte dla Matthias Krön i Markusa Bacha - zostali uwiedzeni. Biznesmen Matthaela Krona podjął decyzję o przejęcia majątku winiarskiego z 16 hektarami gruntów winorośli, z czego wiele obsadzonych było starymi winoroślami. Ta posiadłosć to Vinum Ferreum, które dwadzieścia lat wcześniej zostało założono przez grupę plantatorów winorośli jako współpracujących plantatorów, którzy posiadali strome zbocza winnic na Eisenbergu, które były szczególnie problematyczne w pielęgnowaniu - co ostatecznie okazało się także trudne w sensie biznesowym. Krön postanowił poszukać producenta wina z intuicyjnym poczuciem czerwonych win o eleganckiej i mineralnej naturze. Tym właściwym okazał się Markus Bach, z Würzburga położonego w niemieckim regionie uprawy winorośli w Frankonii.

Dwaj obcy: Salzburger i Würzburger!

"Chcemy wyrazić wrodzony charakter tego regionu, nie chcemy nic złego, nie chcemy zahamować lekko dzikiego oblicza tych win." Ha! I jak Ci dwaj nowicjusze dokładnie wiedzieli, co może oznaczać ten "nieodłączny charakter"?

"Cóż, może to trochę romantyczny pogląd z naszej strony, ale czy nie jest to część zakochania?"

W każdym razie obaj podnieśli sztandar "tradycyjnych wartości Eisenberga". Można ich zakosztować w winie i można zacząć podejrzewać, że patrzy na Ciebie z butelki. Celowo zastosowano archaiczna pisownia Groszera Weina, co podkreśla tradycyjny charakter win, podobnie jak figlarne, dekoracyjne grafiki na etykietach, które bezpośrednio przypominają dawną węgierską przeszłosć Południowego Burgenlandu z XIX wieku.