Zarejestruj się Zaloguj się

Henri Ehrhart

Francja, Alzacja

http://www.henri-ehrhart.com

Właśnie w Ammerschwihr, w sercu Szlaku Wina Alzackich, początek bierze historia rodzinnej posiadłości Henri Ehrhart. Nasza rodzina pracuje w winnicy od ośmiu pokoleń.

To miejsce, ten terroir, te przełęcze, te drogi wijące się od wioski do wioski, są naszymi korzeniami. To tutaj nasz ojciec, Henri Ehrhart, nauczył się pracy w winnicy od naszego dziadka, który z kolei uczył się wszystkiego od swojego ojca. I to tutaj Henri przekazuje nam swoją pasję do winorośli i wina.
Z sezonu na sezon winorośl ewoluuje i kontynuuje niezmienny cykl, niewzruszony. Od jasnozielonego lata do złotej jesieni, żyje i wyraża się terroir.
Z pokolenia na pokolenie, nasi rodzice i dziadkowie przekazują potomkom swoją miłość do ziemi, którą zamieszkują. To wyjątkowe miejsce, zachowane, ponadczasowe i bogate w swoją historię.
Pamięć o przodkach jest tu w każdym kamiennym murze okalającym mozaikę winnic, w każdym z kamieni zamków, które górują nad naszymi winnicami. Przejawia się ona każdego dnia, w dziele winnego krzewu, w sztuce stołu i w naszej sztuce życia. Jest ona naszym najcenniejszym zasobem, naszym dziedzictwem.
W tym terroir wpisujemy nasze kroki w ślad za naszymi rodzicach. Henri i Raymonde z chęcią dzielą się swoją wiedzą, dziedzictwem naszych przodków i pomagają  z zapisać kolejną stronę winiarskiej historii naszej rodziny.
Chcemy, aby nasze wina towarzyszyły szczególnym chwilom wszystkich miłośników alzackiego terroir na całym świecie.
Sophie te Cyrille Ehrhart